Morské hubky, ako náhrada za tampón Komentovať

Od kedy morské hubky používajú ľudia?

Hubky z mora, mali využitie ešte pred Kristom. Ľudia ich používali najčastejšie na liečenie rán, či dokonca ako mäkkú výstuž.

Odkiaľ morské hubky pochádzajú?

Z názvu je známe, že hubky pochádzajú z mora. Existuje v mori, niekoľko druhov morských  húb. Dokonca, viac než 5tisíc druhov, no len 15 z nich, je vhodných pre starostlivosť o telo.

Prečo sa o morských hubkách hovorí že sú zdravé?

Morské hubky, prirodzene, tým že ich vývoj je v mori, obsahujú  minerály a až 14% jódu. Jód je schopný zabíjať baktérie, ktoré spôsobujú infekcie. Morské hubky, tak majú mimoriadne antiseptické, antibakteriálne a dezinfekčné účinky.

Aký je rozdiel medzi tampónom a menštruačnou hubkou?

Tampón je v prvom rade jednorázový.  Čo sa o hubkách nedá povedať. Tie majú využitie aj na jeden rok. A hlavne, ako bolo vyššie spomenuté, hubka má zdraviu prospešné benefity. Zatiaľ čo tampón, môže byť napustený škodlivými látkami, ktoré sa používajú na bielenie tampónu, alebo aj na aktiváciu ich absorpčnej schopnosti.

Ako dlho, teda, menštruačná hubka vydrží počas dňa?

Je to bežné ako pri tampóne. Ak máte normálnu menštruáciu, hubka vydrží absorbovať krv aj celý deň. Kľudne aj 12h. Samozrejme ak je menštruácia silnejšia môže sa stať že po 4 hodinách bude plná. Netreba sa báť, ak hubku v sebe necháte celý deň, nakoľko neobsahuje žiadne umelé látky, nevzniká množenie baktérií. Práve naopak, hubky sú antibakteriálne a antiseptické.

Ako si mám hubku zaviesť?

Hubku namočíte pod tečúcou vodou. (Naša voda je čistá, ak by nebola, tak by sme si ňou neumývali zuby a nepili ju.) Ak je hubka v kontakte s vodou, prirodzene zmäkne. Mäkkú, ju od vody vyžmýkate. A prstami ju veľmi jednoducho a príjemne zavediete dnu. Hubka je veľmi hebká a veľmi mäkká, takže sa ona prispôsobí Vášmu svalstvu. Nebudete ju ani cítiť.

Ako s ňou von?

Hubka, bude celý deň absorbovať krv, takže bude úplne mäkká. Je dostatočne veľká, takže sa nemá kam stratiť. Veľa žien sa bojí že sa zasunie príliš hlboko. Ale opak je pravdou. To by musela byť úplne mini. Po celom dni, bude hubka ťažká a tak ju nahmatáte hneď na začiatku, už špičkami dvoch prstov a vzápätí dvoch sekúnd ju zľahka potiahnete von.

Ako treba hubku správne udržiavať?

Hubke, treba vždy prinavrátiť jej prirodzené prostredie. Preto, ak hubku zo seba vyberiete, pod tečúcou vodou ju treba vyžmýkať od krvi. A následne jej spraviť očistný soľný kúpeľ. Do teplej vody vložíte očistenú hubku a pridáte 1-2 polievkové lyžice morskej soli. Tak prinavrátite hubke jej antibakteriálnu silu a minerály. Pretože soľ v ktorej bude hubka počas noci, je soľ z mŕtveho mora s obsahom minerálov. Odporúčame nami overenú soľ napríklad od Soaphoria. Niektoré ženy, pre ešte väčší benefit antibakteriálnych účinkov, používajú na čistenie aj jednu kvapku tea tree oleja, napríklad  od Dootera.

Ak hubku očistíme a vydezinfikujeme v soli z mŕtveho mora, môžeme ju hneď použiť?

Áno. Dokonca, počas dňa, ak máte možnosť ju vybrať a vyžmýkať pod čistou vodou, môžete ju použiť hneď znova. No na ďalší krát ju treba už riadne premyť v spomínanom jej prirodzenom prostredí, v morskej soli s minerálmi z mŕtveho mora. Ak tak urobíte, môžete ju odložiť na vhodné miesto a nechať uschnúť a znova použiť pri ďalšom cykle menštruácie.

Tak teda pre potvrdenie:

  • -na hubku z mora stačí soľ na čistenie
  • -jedna hubka vydrží až jeden rok
  • -má prirodzeným vývinom v mori, pre ľudské telo, antibakteriálne a antiseptické a dezinfekčné účinky
  • -je mäkká, takže nikde netlačí a je prispôsobivá
  • -ľahko sa vyberá, vankúšikmi dvoch prstov a nemá priestor sa kam zatlačiť
  • -vydrží celý aktívny deň, aj pri všetkých športoch a vieme ju znova použiť
  • -ušetrí nám množstvo peňazí a čas strávený v obchode
  • -a svojou životnosťou a opakovaným použitím je ekologická pre svet
  • -a hlavne je zdravšou náhradou tampónov, nakoľko neobsahuje žiadne škodlivé látky.

Áno takto to je.

Prikladáme overené balenie:

Autorka textu: Simona Müllerová, zakladateľka e-shopu simma.sk

Pomoc pri informáciách: google, osobné skúsenosti, odozvy spokojných žien od simma.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Váš košík

close