BOLESTIVÁ MENŠTRUÁCIA Komentovať

Pred napísaním článku som rozmýšľala nad nadpisom. Vravím si, bolestivá menštruácia – v jednoduchosti a pravde je krása. Chcem aby ste sa dozvedeli pravdu, o tom čo hovorí čínska medicína.

Premostím od nadpisu k danej téme. Verím, že sme sa tu nestretli náhodou. A možno s bolesťami počas Vašej menštruácie bojujete od počiatku.

Moja menštruácia začala v jedenástich a tá naozaj prvá nebolela.  Ďalšie, však boli neznesiteľné. Dokonca moje bolesti ženská lekárka prirovnalapôrodným bolestiam. Tak som si povedala, fajn rodím zrejme každý mesiac.

Bolo mi to však na ťarchu, každý mesiac sa takto trápiť, takže ak už naozaj nezaberala ani jedná tabletka od bolesti, len injekcia proti silným kŕčom, rozhodla som sa skúsiť antikoncepciu. S touto pomocou som bola spokojná desať rokov. Naozaj dlhá doba. Nemala som žiadne akné, ani náznak a hlavne žiadne bolesti. Ale že úplne žiadne.

Neskôr, som sa zamyslela, celkovo nad zmenou, keďže som chcela ísť viac v súlade s prírodou a povedala som si že meniť hormóny asi nie je celkom ideálna cesta.

Tiež som si všimla, že telo pod kožou zadržiavalo vodu a že som mala výraznejšiu celulitídu. Dokonca už posedný rok-dva sa mi akosi búrila menštruácia. Začala som znova pociťovať bolesti a mimovoľné krvácanie. Sama som antikoncepciu vysadila. Povedala som si že moje telo so mnou komunikuje. A správne som urobila.

Nie len že, sa telo potrebovalo prečistiť, dostatočnou krvou, ale aj od hormónov ktoré boli, dá sa povedať,  nahromadené v tele. A neverili by ste, koľko vody moje telo vylúčilo. A tiež začalo celkom ináč pracovať.

Doslova som spoznávala samú seba. Mala som viac emócii, napríklad plač či hnev. A občas vyrážku. Ale vedela som so sebou pracovať. Bola som to ja. Načúvala som svojmu telu. Dávala mu viac vody, cvičenia, rozprávala som sa so sebou, aby som pochopila svoje emócie. A teraz? Teraz si ideme, moje vnútorné ja a moje fyzické telo ruka v ruke s láskou.

A bolesti? Áno vrátili sa. A nie slabé. Boli v plnej sile. Ako pôrod každý mesiac. Opäť.

No stretla som nadaného muža, ktorý chodí pravidelne do Číny a má bohaté skúsenosti s čínskou medicínou. To čo mi povedal, som aplikovala na sebe. A nemôžem uveriť že sme si to nikdy nevšimli, alebo dokonca, že sa o tom nepíše viac článkov a jednoducho že sa táto informácia nepredáva z generácie na generáciu.

NEPIŤ A NEJESŤ NIČ STUDENÉ! Jednoduchá logika že? Vysvetlím to jeho laickými slovami pre každú. Kedysi neboli chladničky a kedysi ani zmrzlina či, studená šunka alebo jogurt či minerálka z chladničky. Jednoducho všetko jedlo aj voda sa prijímala v izbovej teplote. Ľudské telo, tak reagovalo celkom ináč.

A ženy? Nemali bolesti počas svojej menštruácie!

Vravím si idem na to. Celý mesiac od mojej menštruácie až po ďalšiu, so prijímala jedlo a vodu len v úplnej izbovej teplote. Všetko som si pripravila teplé, alebo som si nechala odstáť vonku. A výsledok? Budete sa čudovať, ale vážne žiadna bolesť.

Nie je to lacný trik, ale úplná pravda ZADARMO. Žiadne lieky alebo iná chémia. Jednoducho prírodná rada nad zlato. Moje dni prišli celkom bez bolesti. Ani som o tom nevedela že už sú tu. Až keď som si bežne odbehla na toaletu.

No a ako to pokračuje u mňa ďalej? Jasné že sa občas zabudnem. A presne podľa toho, koľko studeného prijmem počas mesiaca, tak natoľko, je citeľná moja menštruácia v prvý deň.

Radím Vám preto, ženy, neprijímajte studené vody s ľadom, nejedzte studené jedlá a nepite žiaden studený alkohol či studené odšťavené freshe.

Skrátka myslíte na to, že Vaše vaječníky sú potom ako dva ľadovce, ktoré keď majú menštruovať a uvoľňovať krv, je to akoby ste rozbíjali zamrznuté ĽADY. Tieto vaječníky držte v teple, ako z vonku tak aj z vnútra.

Opatrujte sa, prijímajte správne živiny a budem sa tešiť na Vaše recenzie o bezbolestnej menštruácií.

Simma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Váš košík

close