Ako si vybrať správne menštruačné nohavičky Komentovať

Vitajte na ženskej stránke simma.sk

Prevediem Vás , ikonami našich značiek v rámci kvality, strihu či absorpcie nohavičiek na menštruáciu.

Na svete, existujú už rôzne značky absorpčných “gatiek”. Výrobcovia sú rôzny, či je to Čína, Indonézia, Austrália, alebo Čechy.

Okrem strihu, sa nohavičky odlišujú aj zložením, teda absorpčnými časťami a tiež silou absorpcie, čiže koľko ml krvi zvládnu.

U mňa, na e-shope simma.sk nájdete zatiaľ, najmä české nohavičky a austrálske nohavičky. Čím sa odlišujú?

České, teda značky SAYU majú zloženie z merino vlny, ktorá je sama o sebe veľmi antibakteriálna, a to tým že je priedušná a termoregulačná. Týmto, dokáže odvádzať vlhkosť a zamedzuje zápachu. Teda vlna svojimi schopnosťami je vhodná voľba pre telo človeka, najmä intimitu. Sú jedny z drahších a to z nich robí vlna, o ktorej sme si povedali aké má ale pre telo vhodne pôsobiace aspekty.

Austrálske nohavičky, značky Love Luna (luna je mesiac, či tiež bohyňa mesiaca a love už určite viete) sú síce lacnejšie, ale nie horšie. Nakoľko obsahujú v stredovej časti – absorpčnej, najmä bavlnu, ich náklad na výrobu sa znížil. Preto, Vám táto značka, vie ponúknuť lacnejšie nohavičky. Sú vhodné najmä pre začiatočníčky, pre ženy ktoré zatiaľ nie sú celkom dôverčivé voči schopnostiam absorpcie moderných nohavičiek.

Množstvo žien začne s lacnejšími nohavičkami, presvedčia sa o ich komforte ktorý cítia počas dňa, alebo aj najmä noci a následne po vytvorení si dôvery medzi svojim telom a “gaťkami”, zvyknú doobjednať ďalšie modely podľa potrieb ich menštruácie.

Aké zvoliť kvapky?

Nohavičky na tomto e-shope majú nádherné rozdelenie vo filtri (ktorý odporúčam použiť), či už podľa značky, veľkosti (pozrite veľkostnú tabuľku), farby, alebo aj – a to je dôležitésavosti / absorpcie nohavičiek.

Čo to pre Vás znamená? Tak ako si žena, bežne kupuje jednorazový tampón ktorý sa volá regular, alebo super alebo super plus, na každej krabičke vidí žena označenie kvapiek. Tieto kvapky znázorňujú, koľko krvi dokážu počas menštruácie absorbovať. Pri nohavičkách je to, to isté.

Jedna kvapka – to je pre slabú menštruáciu – akoby ste mala intímnu vložku, na posledné slabé dni krvácania či špinenia. V prepočte sú to cca 1-2 tampóny regular. 5-10 ml krvi.

Dve kvapky – sú vhodné na strednú menštruáciu. Cca absorpcia na 10-15 ml krvi, takže také 2-3 tampóny regular.

Tri kvapky – klasická silná menštruácia, ktorú má asi každá z nás. Tieto nohavičky sú vhodné ako náhrada 3-4 tampónov regular. Čiže tak 15 až 25 ml krvi.

Štyri kvapky – to už je vhodné na naozaj veľmi silnú menštruáciu. Sú to nohavičky zvyčajne s väčšou gramážou savej vrstvy v strede, teda je použitej viac bavlny či merino vlny. A najmä, táto absorpčná časť siaha až k zadnému okraju nohavičiek. Takže sú vhodné počas spánku, pre ženy ktoré počas noci majú problém s pretečením. Tieto nohavičky Vás nesklamú. Ich absorpcia môže byť až 25 – 40 ml krvi, to je ako náhrada 4 či až 5 tampónov regular.

Takže si spočiatku sledujte kvapky, teda na aké dni by ste nohavičky chcela najviac nosiť, sledujte si cenu a tak si vyberte aké sa Vám páčia. Či s čipkou alebo bez, so vzorom alebo hladké. Vytvorte si k nim dôveru a následne verím že prídete po ďalšie, ako väčšina našich žien.

Prispievame tak k udržateľnej móde, komfortným pocitom a zdravej mikroflóre ženského ph 🙂

Teší ma Váš záujem a najmä pocity istoty, ktoré z týchto nohavičiek máte. Preto, Vám dávam priestor na Vaše vyjadrenie v komentároch hodnotenia produktov a tiež preto stále rozširujem tovar, ktorý samozrejme vždy, najprv prejde mojou kontrolou kvality.

Otvorte v sebe dokonalú ženskosť 🙂

Vaša Simma.

Autorka textu: Simona Müllerová, zakladateľka e-shopu simma.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Váš košík

close